Ako sme sa lúčili s letom.

Autor: Michaela Hustá | 6.9.2016 o 21:35 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  146x

Každý rok podnikáme so zamestnancami výlety, pochodili sme už hrady a zámky aj jaskyne na Slovensku, boli sme na výlete loďou po Bodrogu, v poľskom Osvienčime, aj na autosalóne v Nitre.

Tento rok si naši zamestnanci vybrali v ankete spoločnú akciu pre zamestnancov a ich rodiny. Deň detí sme pre nábeh novej výroby zorganizovať nestihli, potom prišlo dovolenkové obdobie a ľudia už začínali dudrať, že sa na nich personálne oddelenie vykašľalo a že či chceme organizovať spoločnú lyžovačku, keď u nás takmer nesneží. Po takýchto miernych náznakoch sme dali hlavy dokopy a rozmýšľali sme, čo by sme asi tak začiatkom septembra mohli oslavovať. Barbecue párty a piknik boli zamietnuté kolegom, ktorý je telom aj dušou Slovák ako repa a s cudzojazyčnými názvami by sa nezmieril:) Rozhodovali sme sa medzi dňom firmy a dňom rodiny, až kým neprišiel geniálny nápad. Rozlúčka s letom! Ďalšie nápady na seba nenechali dlho čakať, takže sme vzápätí objednávali catering a robili porady vo výrobe. Mali sme šťastie, v sobotu, 3. septembra bol krásny slnečný deň, obloha bez jediného mráčika, ako vymaľovaná. Prví účastníci dorazili celí nedočkaví asi tak hodinu pred začiatkom, ešte skôr ako ľudia z cateringovej spoločnosti stačili postaviť stany, rozložiť stoly a lavice a DJ naladiť aparatúru. Pre deti zabezpečil organizátor nafukovacie hrady, autíčka, trojkolky a ďalšie atrakcie.  Našu akciu sme si však chceli trochu ozvláštniť a tak sme mali napríklad aj súťaž o najlepší koláč. Náš kolega, ktorý pôsobí aj ako  futbalový rozhodca zorganizoval pre deti futbalovú jedenástku a bola aj škola princezien. Do súťaže o najlepší koláč sa prihlásilo dosť kolegýň - šikovných gazdiniek, horšie to už bolo s rozhodovaním. Nikto z nás - dospelákov sa nechcel stať členom poroty. Už len keď si predstavil, že bude musieť ochutnať toľko koláčov a zákuskov. Rolády, šľahačkové zákusky, rezy, ovocné koláče, štrúdle, koláče z kysnutého cesta... A tak voľba poroty padla nakoniec na tých najpovolanejších - na deti. A ani ich neboleli brušká, lebo všetko vzápätí zas vybehali a vyskákali. Poviem vám, že ten pohľad skutočne stál za to! Vidíte žiariace očká, široké úsmevy s mierne štrbavými zubami a deti celé zababrané od čokolády a zrazu máte pocit, že svet je opäť v poriadku.

Súťaž vyhral karamelový koláč, ktorý bol, samozrejme najsladší. Víťazka vyhrala 1. cenu -  indukčný varič, ďalšie ceny boli  symbolické ako zástera, chňapka, varešky a podobne.

Futbalová jedenástka sa začala zapískaním rozhodcu, ktorý chlapcom vysvetlil pravidlá, dokonca dal všetkým záujemcom kolovať červenú aj žltú kartu, zástavky pomocných rozhodcov, ukázal ako funguje signalizácia na páse, ktorý má rozhodca počas zápasu na ramene. V pokutových kopoch vynikali predovšetkým starší chlapci, takže o budúcnosť futbalu na Slovensku sa zrejme báť nikto nemusí. Výnimkou bol jeden malý chlapček, sotva väčší od futbalovej lopty, ktorý o dušu behal za každou loptou a prvý sa hlásil: Ja chcem byť brankár, ja, ja, ja!

V škole princezien zatiaľ dievčatá plnili úlohy pre Popolušku, Šípkovú Ruženku, Snehulienku a na záver dostali aj naozajstné vysvedčenia so samými jednotkami!

Najusilovnejším človekom v ten deň bola jednoznačne kočka, ktorá maľovala deti na tvár. Ako si sadla na stoličku a začala pracovať o pol druhej poobede, okamžite sa okolo nej zhŕkol kŕdeľ detí a maľovala do siedmej do večera bez akejkoľvek prestávky na jedlo, až ju bolela ruka a minuli sa jej všetky farbičky. Bola fakt dobrá.

Takto sa nám raz-dva minul deň, keď sme mali príležitosť bližšie spoznať rodiny našich kolegov a zároveň sme strávili pár hodín s našimi rodinami. Verím, že s tohoročným letom sme sa rozlúčili dôstojne ( aj keď nie s pekným počasím ) a už teraz sa teším na našu ďalšiu spoločnú akciu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTO

Kuzminová podala skvelý výkon a vyhrala šprint v Ruhpoldingu

Paulína Fialková skončila v druhej desiatke.


Už ste čítali?